7. listopadu 2015

COFFEE&FOOD TOUR 2 | PRAGUE

V létě jsem se vydala do Prahy se seznamem podniků, které bych tam chtěla navštívit a devět z nich navštívila. Uteklo pár měsíců a už jsem zase seděla ve vlaku směr Praha s dalším seznamem. Nějaké podniky se opakovaly, některé byly úplně nové. Věděla jsem, že nestihnu navštívit všechny, takže už teď se těším na další výlet do Prahy. 
Dva podniky jsem navštívila podruhé - Double B, protože tohle místo jsem si zamilovala okamžitě už předtím a EMU na závěrečné kafe, kvůli fajn lokaci blízko nádraží, ale stále jsem si k tomuhle podniku nevytvořila žádný vřelý vztah.
Postřehy a názory na podniky jsem si psala hned při každé návštěvě a dnes jsem je konečně všechny dopsala do jednoho článku.

Moje první zastávka po příjezdu. Objednala jsem si filtrovanou kávu a levandulovou limonádu (úvodní fotka tohoto článku). U téhle kavárny mám samá pozitiva. Super lokace, úžasný interiér + výhled a skvělá káva. Jak je poznat z hrnečku, kávu mají z pražírny La Bohème Café. Slečna servírka byla zřejmě nová, když se dostavil provozní/majitel/?, tak mu povídala, co nového se naučila o kávě, což bylo moc sympatické a skvělé. :-) 

Při mém příchodu něco před druhou hodinou byla restaurace úplně prázdná, což ve mě trochu vzbudilo obavy, protože na tuto restauraci jsem četla samá kladná doporučení. Nicméně, za pár minut už jsem v restauraci sama nebyla. Jediné, co se mi na restauraci nelíbilo, byly ukrutně znuděné servírky a až moc velké ticho. I kdybych nechtěla, tak slyším každé slovo, o čem se baví o tři stoly vedle. Ale za to jídlo bylo na 1* - zelené kari s krevetami bylo opravdu výborné. Pro někoho možná trochu více ostré, porce tak akorát, že bohatě stačilo i bez polévky, cenově fajn.

Náhodný objev při cestě někam na snídani. Je poměrně lehké tuto kavárnu přehlédnout, sama bych si ji skoro ani nevšimla. Jedná se o opravdu minikavárnu, ale za to hodně útulnou a sympatickou. Kávu mají od mamacoffee, o sójové mléko se taky nebojte říct, bohužel velké mínus za slečnu baristku. Třeba je nová, ale tohle cappuccino bylo hodně nepovedené, ale za to bezlepkový brownies byl naprostá bomba! Četla jsem, že pokud tam narazíte na pána baristu, výborné kafe máte zaručeno. Tak příště! :-)

  • NEB.O , Perlová 365/10
O tomhle podniku jsem toho četla spoustu, kladného i záporného. Nejčastěji jsem četla, že mají výborné Pad Thai, avšak já neodolala polévce s názvem UDON. Přepíšu sem přesné znění toho, co jsem si napsala do bloku: "na první sousta dobré, potom HNUS!" Nevím, jestli to mám rozepisovat více, ale myslím, že to stačí. Tuhle polévku už nechci nikdy v životě jíst, tu nechutně umělou chuť jsem měla v puse ještě dalších x hodin. Nicméně, NEB.O dám překvapivě ještě jednu šanci s tím tolik vychvalovaným Pad Thai. Jo a "velká" polévka je opravdu hodně velká, která se snad nedá ani sníst, i kdyby byla poživatelná.

Jeden večer jsme se vydaly s kamarádkou na pozdní večeři a vybraly jsme mexický podnik Las Adelitas, který má v Praze celkem tři podniky. Obě jsme si daly kuřecí tacos a limonádu. Jídlo bylo naprosto skvělé, interiér příjemný a prostorný, servírky milé, několikrát se přišly zeptat, zda je všechno v pořádku. Cenově trochu dražší, ale vše na jedničku. Až na blbé světlo pro fotky.


Dále jsem ještě navštívila indicko-bengálský podnik CURRY HOUSE (Novákových 893/7), jehož jídlo bohužel nebylo vůbec fotogenické :-). Dala jsem si jídlo z poledního menu - krevetové Madras a citronovou limonádu. Jídlo bylo fajn, obří porce, která se nadala ani sníst, limonáda nebyla konečně přeslazená. Ale příště obdobné podniky vynechám, Indie mě zas tak nedostala.A jakou kuchyni máte rádi vy? Do jakých podniků chodíte v Praze? :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat